Strona Główna

15 lat Stowarzyszenia

Historia Kamieńska

Audiencja u Jana Pawła II

Uroczystości

Echo Kamieńska

Statut

Konkursy

Kontakt z Nami


na górę strony


XXI KONKURS "HISTORIA KAMIEŃSKA"

        

2 grudnia 2023 r. odbył się XXII Konkurs "Historia Kamieńska", zorganizowany i przeprowadzony przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Kamieńska. Po eliminacjach szkolnych w finale konkursu rywalizowało 7 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kamieńsku oraz 5 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku. Każdy z uczestników konkursu odpowiadał na 12 pytań wylosowanych przez siebie. Pytania konkursowe dotyczyły wydarzeń i osób z zakresu 732 - letnich udokumentowanych dziejów miasta Kamieńska. Poziom konkursu był bardzo wysoki, uczniowie popisywali się doskonałą wiedzą. Na pierwszym miejscu sklasyfikowano Dominika Gałwę z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku, drugie miejsce zajął Wiktor Semeniuk ze Szkoły Podstawowej w Kamieńsku, a trzecie miejsce zajęła Oliwia Madej ze Szkoły Podstawowej w Kamieńsku. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Kamieńska.

Konkursowe nagrody.Uczestnicy Konkursu.Uczestnicy Konkursu odpowiadali na wylosowane przez siebie pytania.Komisja Konkursowa.Tablica wyników.Wyniki Konkursu:

I miejsce zajął: Dminik Gałwa.II miejsce: Wiktor Semeniuk.III miejsce: Oliwia Madej.Każdy z uczestników Konkursu został nagrodzony.

Wszyscy razem.
Tekst: Grzegorz Turlejski.

Fot. Marlena Mroczkowska - Madejczyk,
Grzegorz Turlejski.